Новини
за 2016-2017 навчальний рік
2015-11-25
Пріоритети у навчанні математики нині полягають у формуванні в учнів математичної компетентності, цілісних уявлень про сутність математичного знання, ознайомленні учнів з ідеями і методами математики, її ролі у пізнанні і перетворенні дійсності.
Предметом методичної діяльності вчителя математики є організація навчальної діяльності учнів. Для правильного розуміння математики учень має бачити в ній відображення дійсності. Наукою доведено, що для життєвого успіху необхідні не самі знання, а вміння їх застосовувати відповідно до конкретної життєвої ситуації. Таким чином з’явилась необхідність зміни характеру навчального процесу та способів діяльності учнів. Отже, відбулась переорієнтація освіти зі знаннєвої парадигми на діяльнісну.
Формування єдиного освітнього простору шкіл 21 століття спрямоване на поліпшення якості освіти в умовах розвитку інформаційного суспільства та конкурентоспроможної економіки. Досягти даної мети можна за умови створення освітніх інформаційних електронних ресурсів, оволодіння педагогами інформаційно-комунікаційними технологіями на рівні європейських стандартів, підготовки учнів до використання інформаційно-комунікаційних технологій у вирішенні життєвих практичних завдань, забезпечення доступу до якісної освіти. Комп’ютерна підтримка курсу математики створює принципово нові (додаткові) можливості для організації засвоєння змісту курсу. Вона може і збагатити зміст, і забезпечує нові активні форми і способи опанування.
Тому семінар вчителів математики, який відбувся 25 листопада 2015 року на базі Луганської ЗШ І – ІІІ ступенів, був присвячений актуальному питанню «Формування життєвих компетентностей учнів шляхом використання інноваційних та інформаційно-комунікаційних технологій».
Напередодні семінару слухачі зареєструвалися та заповнили спільну презентацію за посиланням:https://docs.google.com/presentation/d/1RWKW2T7I7SSj1zD5fQycr19r7XRZPM3mD7df99jDg_s/edit#slide=id.p та заповнили вхідну анкету учасника семінару за посиланням: https://docs.google.com/forms/d/1zDKKvVqJjdy4roaw6FfDNPETwf8TT6XMaJ6Jf20nAvI/viewform.
Учні закладу привітали учасників заходу віршами та сценкою про розумну математику.
На початку семінару, з метою створення умов для ефективної роботи, забезпечення доброзичливої атмосфери, визначення якісних показників особистості, психологом навчального закладу Г.В. Лисиціною була проведена психологічна розминка «Обери геометричну фігуру».
За онлайновою презентацією «Використання інформаційно–комунікаційних технологій на уроках математики» опрацьовано теоретичні засади впровадження та використання в навчально-виховному процесі інноваційних та інформаційно-комунікаційних технологій. Підготовлено вітрину електронних ресурсів (програми, сайти, блоги, та інше), які можна використати вчителю під час планування та проведення уроків з математики.
Про впровадження на уроках математики інноваційних та інформаційно-комунікаційних технологій виступила заступник директора з навчально-виховної роботи Саєнко С.О. та презентувала досвід роботи Родзінської Ю.К., учителя математики вищої кваліфікаційної категорії, «старшого вчителя».
Далі слухачі переглянули урок математики у 6 класі «Розв’язування задач і вправ на всі дії зі звичайними дробами» (вчитель Родзінська Ю.К.), у ході якого було продемонстровано прийоми використання інформаційних технологій на уроках математики з метою створення оптимальних умов для розвитку та саморозвитку особистості учнів в умовах впровадження нового Державного стандарту.
Під час обговорення уроку вчителі сформулювали основні чинники, які необхідно забезпечити на сучасному уроці математики: чітке усвідомлення учнями цілей діяльності на уроці; мотивацію на одержання якомога кращого результату; оволодіння загальними навчальними уміннями і навичками; рефлексію власних досягнень; можливість використання одержаних знань і умінь для розв’язання різних вправ і задач; набуття індивідуального досвіду завершеної справи; навчання учнів приймати виважені, обґрунтовані рішення, спираючись на набуті знання та логічні міркування.
Учні 8-го класу для учасників семінару провели майстер-клас «Утворення правильних геометричних фігур (трикутника, шестикутника, восьмикутника) з допомогою фігури «Квадрат»
Вчитель математики Родзінська Ю.К. презентувала методику створення тригерів у програмі Power Point та методику створення пазлів в on-line програмі Learnings Apps .
Методист районного методичного кабінету Ошега З.С. презентувала on-line програми Padlet.com, Mindmeister.com, Prezi.com, сервіси Google , з допомогою яких можна створити віртуальну дошку до уроку математики, ментальну карту до теми уроку, тести, анкети, спільні презентації, блоги, та інше..
Практична частина семінару завершилась практикумом щодо конструювання сучасного уроку математики в контексті впровадження нового Державного стандарту освіти. Об’єднавшись у групи, учасники моделювали фрагменти уроків з використанням інформаційно – комунікаційних технологій:
Група 1. Урок вивчення нового матеріалу з геометрії в 7 класі з теми «Сума кутів трикутника»;
Група 2. Урок узагальнення і систематизації знань з алгебри у 7 класі з теми «Степінь з натуральним показником. Одночлени».
З детальною програмою семінару можна ознайомитися у вкладених файлах