Офіційний веб-сайт відділу освіти Петрівської районної державної адмiнiстрацiї

 

 

Чечеліївська загальноосвітня школа І-III ступенів Петрівської районної ради


Директор: Позивай Ольга Андріївна
Адреса: 28315 Кіровоградська область
Петрівський район,
с.Чечеліївка, вул.Шкільна,2
телефон (05237) 9-54-22
chechel_school@ukr.net


    На берегах тихоплинної річки Інгулець розкинулось мальовниче село Чечеліївка. Як сонце радує землю ніжними променями, так щоранку милують душу чечеліївців дзвінкі голоси дітвори. А дзвенять вони біля школи, яка розмістилася в центрі села і милує око своєю неповторністю, величністю, красою, духовністю.
    Дивлячись на цей привітний храм освіти, милуєшся, як перші свої промінчики дарує сонечко саме сюди. Виграє променями-струнами на стінах двоповерхового приміщення, благословляючи початок нового дня.
    Це ж школа розпочинає своє свято-дійство. І так щоранку учні разом зі своїми вчителями творять, пишуть диво-твір – шкільну поему...

    Перша згадка про освітній заклад у Чечеліївці датується 1902 роком. В ній повідомляється про те, що у селі було дві школи (земська та церковно-приходська).
    У 1929-1932 роках у Чечеліївській семирічці навчався Герой Радянського Союзу В.М. Дригін.
    До початку Великої Вітчизняної війни в ній працював учителем Герой Радянського Союзу П.П. Ткаченко.
    У післявоєнні роки батьки учнів і вся громада села добудували поряд з основним приміщенням школи дві одноповерхові будівлі – інтернат та навчальний корпус.
    У 1983 році розпочалось будівництво нової сучасної школи. Завершувати будівництво допомагало учительство усього району, і вже 11 листопада 1988 року учні сіли за нові парти у новозбудованій школі.
    Це типова споруда без претензій на архітектурну оригінальність або хоча б на будівельну якість. Але з цим уже нічого не вдієш... А от над змістом ще працювати й працювати. Хоча останні роки розслаблятися не доводилось, бо попереду всіх справ, усіх управлінських рішень була ідея. Саме з ідеї вибору все й почалося.

    Педагогічний колектив школи з 1991 року очолює спеціаліст вищої категорії, «Старший вчитель», «Відмінник освіти України» Позивай Ольга Андріївна.
    Під керівництвом директора Позивай О.А., заступників Яротник Л.І. та Філіпенко І.В. впроваджується система безперервної валеологічної освіти, підвищується рівень психологічної культури та свідомості учасників навчально-виховного процесу, рівень культури спілкування.    З 2006 року Чечеліївська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів забезпечує умови та механізми реалізації педагогічної ідеї навчального закладу щодо сприяння здоров’ю, здійснює навчання і виховання в інтересах особи і суспільства, створює сприятливі умови для всебічного розвитку здорової особистості.
    Сьогодні у школі розроблена і втілюється в життя власна концептуальна модель навчального закладу – «Школи здорового способу життя».
    Колектив школи працює над проблемою: «Оптимізація навчально-виховного процесу в умовах створення Школи сприяння здоров’ю».
Напрямки діяльності:

    - забезпечення здорового способу життя для всього шкільного колективу шляхом створення сприятливих умов та мікроклімату;
    - формування у шкільному середовищі засад загальнолюдської моралі та культури здоров’я;
    - залучення батьківської громадськості до роботи з пропаганди культури здоров’я;
    - організація збалансованого гарячого харчування;
    - зміцнення здоров’я дітей шляхом оптимального поєднання усіх форм та видів роботи;
    - розповсюдження позитивного досвіду з проблем формування здорового способу життя та валеологічної освіти.
    Робота педагогічного колективу спрямована на забезпечення здоров’я дитини у всіх її складових. Ми хочемо збудувати «хорошу школу», щоб батьки доручали нам своїх дітей зі спокійною душею, щоб дитина, прийшовши до школи знала, що вона тут не замерзне, буде нагодована, що зустріч з учителями буде приємною, що однокласники – це друзі, а не вороги, що парта – зручна, що медсестра чи психолог завжди на місці, що тут їй комфортно.
    Ми розуміємо вирішення проблеми збереження здоров’я не тільки через посилення просвітницької діяльності щодо здорового способу життя, поліпшення медичного обслуговування та методично грамотного проведення уроків фізкультури, валеології, ОБЖ тощо, хоча й це дуже важливо.
    Ми будуємо «хорошу школу» - суму позитивних енергій, комфортне середовище для розвитку фізично, духовно і психічно здорової особистості. У закладі для учнів створено відповідні санітарно-гігієнічні умови життєдіяльності, безпечні і нешкідливі умови навчання, праці та проведення позакласних занять; користування спортивною, лікувально-оздоровчою базою. Учні школи беруть участь у різних видах оздоровчої діяльності; захищені від будь-яких видів діяльності, які можуть зашкодити здоров’ю. У розпорядженні дітей спортивний зал, спортивний комплекс, стадіон, кабінет лікувальної фізкультури. За останні роки матеріальна база закладу значно покращилася: обладнано два комп’ютерні класи НКК відповідно на 10+1 та 8+1 робочих місць з виходом до глобальної мережі Інтернет, кімнату для проведення тренінгів, отримали мультимедійний проектор, інтерактивну дошку, придбано туристичне спорядження, обладнання для тренажерної зали: бігові доріжки, велотренажери, стептери, тренажери для преса, силовий комплекс.
    Оформлення школи є сучасним – відповідає часу і новим уявленням про дизайн; функціональним – несе в собі багато корисної інформації для учнів, учителів, батьків; естетичним – зберігає кольорову гаму, відповідає єдиному стилю. У школі озеленено класні кімнати та навчальні кабінети, вони естетично та змістовно оформлені у вираженому індивідуальному стилі.
    Що ж становить творче кредо школи? Чим відрізняється школа від інших закладів освіти району?
    На думку колективу, «Чечеліївська» школа – це:
    • унікальний колектив однодумців, сподвижників, талановитих учителів, особистостей, які здатні своїми знаннями та культурою полонити учнів, спонукати їх до творчості;
    • особлива атмосфера добра, розуміння, взаємоповаги, людяності;
    • незвичайні, такі різні, але такі чудові, талановиті учні, які своїм гомоном живлять серця педагогів;
    • культура закладу, яка відчувається в усьому: від чорнобривців і розмаїття айстр, що висаджені з любов’ю і зустрічають учнів біля входу до школи до упорядкованих зелених насаджень, спортивного майданчика, індивідуального дизайну закладу, сучасно обладнаних кабінетів, манери і культури поведінки учнів;
    • стимулювання професійного росту, ініціативи та творчості як педагогів так і учнів;
    • особливий освітній простір, де співпрацюють учителі, діти й батьки, які роблять усе, щоб учасникам навчально-виховного процесу було комфортно та радісно у стінах школи;
    • могутній стержень шкільної родини, де панує особливий дух дружньої сім’ї: учителів, учнів, батьків;
    • організація харчування учнів;
    • інтеграція урочної і позаурочної сфери діяльності учнів, об’єднання в єдиний функціональний комплекс освітніх, розвиваючих і оздоровчих процесів.

    Освітній простір школи охоплює дуже багатьох людей - співпрацюємо з Новостародубською філією Петрівської дитячої музичної школи, центром дитячої та юнацької творчості, дитячо-юнацькою спортивною школою «Олімп», місцевим фельдшерсько-акушерським пунктом, дитячою поліклінікою Петрівської центральної районної лікарні.
    Школа сьогодні – це навчальний заклад, у центрі якого дитина, її психічний, фізичний стан і соціальне благополуччя.
    Тільки завдяки колективу людей, відданих своїй справі, яскравих своєрідних особистостей, їхньому творчому пошуку за ці роки колектив школи пройшов складний шлях від інтуїтивного бажання створити новий сучасний заклад до сучасної моделі школи, яка має свій імідж, особливий і неповторний. Педагогічний колектив закладу - один із кращих у районі.
    У школі працюють переможці районного та дипломанти обласного конкурсу «Учитель року» - Новохатько О.І., Дар’єва І.І., Охват О.В., переможці районного конкурсу «Класний керівник року» - І.І. Дар’єва, Н.В. Спичка, В.І. Філіпенко, Л.М. Гусєва., лауреат Всеукраїнського огляду-конкурсу «Панорама творчих уроків» - Філіпенко І.В., лауреати педагогічних премій імені Василя Сухомлинського (Позивай О.А.) та імені С.П.Логачевської (Дар’єва І.І.).
    За роки роботи у напрямку створення Школи сприяння здоров’ю педагогічний та учнівський колективи школи стали:
    • переможцями обласного етапу Всеукраїнського конкурсу на кращий інноваційний урок з фізичної культури та урок фізичної культури з елементами футболу (2011 р.);
    • призерами обласного етапу Всеукраїнського конкурсу на кращий стан фізичного виховання в навчальних закладах (2010 р.);
    • переможцями Всеукраїнського огляду-конкурсу на кращу первинну профспілкову організацію (2009 р.);
    • переможцями обласного етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту сучасної моделі – Школи сприяння здоров’ю (2009 р.);
    • переможцями обласного огляду-конкурсу серед закладів освіти на кращу роботу з питань збереження життя і здоров’я учнів, вихованців (2009 р.);
    • призерами обласного огляду-конкурсу на кращий заклад з профілактики дитячого травматизму (2006 р.);
    • призерами обласного огляду-конкурсу стану умов і охорони праці (2007 р.);
    • лауреатами обласного етапу Всеукраїнського конкурсу «Початкова школа – ХХІ сторіччя» у номінації «Творчий колектив» (2008 р.);
    • призерами Всеукраїнського конкурсу із національно-патріотичного виховання дітей дошкільного віку та школярів «З Україною в серці»; взяли участь у:
    • Національному турі Міжнародного конкурсу молодіжних проектів з енергоефективності «Енергія і середовище», де отримали сертифікат Міжнародного освітнього проекту SPARE Екологічного клубу «Еремурус»;
    • Всеукраїнському конкурсі соціальної реклами «Я обираю здоров’я», де отримали диплом Благодійного фонду молодіжної участі. За результатами діяльності у 2006/2007, 2007/2008, 2008/2009, 2009/2010 навчальних роках школі підтверджено статус «Кращий загальноосвітній навчальний заклад району».
    Методична робота колективу спрямована на вирішення проблеми «Оптимізація навчально-виховного процесу в умовах створення Школи сприяння здоров’ю». Планується та проводиться вона на діагностичній основі, робота усіх підструктур відповідає інтересам та потребам педпрацівників.
    У школі працюють шкільні методичні об’єднання вчителів початкових класів з проблеми «Виховання потреби фізичного та духовного самовдосконалення у дітей молодшого шкільного віку» (керівник Спичка Н.В), вчителів предметів природничо-математичного циклу з проблеми «Розвиток творчих здібностей учнів та мотивація їх навчання в умовах створення Школи сприяння здоров’ю» (керівник Лепська Л.П.), вчителів предметів суспільно-гуманітарного циклу з проблеми «Розвиток індивідуальності учня шляхом створення сприятливих соціально-психологічних умов» (керівник Амілаханова Р.Б.), вчителів предметів оздоровчого циклу з проблеми «Формування позитивної мотивації на здоровий спосіб життя як одна із основних умов збереження та зміцнення власного здоров’я» (керівник Охват О.В); творча група класних керівників з проблеми «Використання надбань науки, передового педагогічного досвіду у практичній діяльності класного керівник଻ (керівник Філіпенко І.В.).
    Впродовж 2010/2011 навчального року на базі закладу працювала ШУМ керівників ЗНЗ з проблеми «Підвищення професійної компетентності керівника школи в умовах створення Школи сприяння здоров’ю» (керівник Позивай О.А.).
    Учителі школи очолюють роботу районних методичних структур:
    - Новохатько О.І. - творчу групу учителів географії,
    - Дар’єва І.І. - РМО учителів 3 класів,
    - Шам А.Л. - РМО учителів хімії та біології.
    З метою заохочення педагогічних працівників до підвищення фахового рівня, розвитку їхньої творчості, обміну досвідом роботи та власними надбаннями в школі проводиться конкурс «Молодий учитель року». Випускниця школи, учитель фізики та інформатики Висоцька Я.С. стала переможцем районного та учасником обласного конкурсу «Міс освітянка», за результатами участі у якому була нагороджена Дипломом Кіровоградського обласного комітету профспілки працівників освіти і науки України та стала лауреатом обласної премії імені І.Г.Ткаченка «За активну інноваційну та пошуково-дослідницьку роботу, виявлення здібностей до педагогічного експерименту¬».
    Підвищенню фахового рівня, поширенню власного досвіду сприяє і друк матеріалів у періодиці. Упродовж останніх п’яти років у різних педагогічних виданнях надруковано до 30 творчих доробків учителів школи (Шам А.Л., Позивай О.А., Філіпенко В.І.). Тільки у 2010/2011 навчальному році у газеті «Біологія» видавничої групи «Основа» надруковані розробки уроків Шам А.Л. з теми «Фізіологія рослин. Практичні заняття.» (жовтень, 2010, № 28), у журналі «Педагогічна майстерня¬» – «Тренінгове заняття. Як уникнути професійного вигоряння» Філіпенко І.В. (травень, 2011, № 5). А вихователь ГПД Басараб А.В. стала лауреатом редакційного конкурсу «Програма цікавих справ у ГПД», що проводився редакцією освітянських видань та нагороджена Дипломом «За розробку ігор «Зростаємо розумними і дружними».
    Школа є осередком поширення знань про здоровий спосіб життя, фізичну культуру та спорт у районі. На її базі проводиться методична робота з педагогічними працівниками району з питань формування здорового способу життя. Це змістовні методичні та оздоровчі заходи для різних категорій педагогічних працівників району: науково-методичні конференції, науково-практичні семінари, інші заходи з розповсюдженням та застосуванням науково-практичних знань, передового педагогічного досвіду з проблеми здорового способу життя, культури здоров’я.
    Навчальний заклад є опорним з питань:
    • патріотичного виховання учнів у системі навчально-виховної роботи;
    • підвищення ефективності навчання шляхом формування знань про переваги здорового способу життя;
    • створення умов для вільного розвитку особистості школяра шляхом співпраці педагогів і батьків;
    • створення освітньо-виховного середовища як фактора розвитку особистості, збереження та зміцнення здоров’я. Впровадження превентивного проекту «Школа проти СНІДу».
    Так у 2010/2011 навчальному році педпрацівниками школи проведено:
- обласний семінар директорів опорних шкіл, які працюють над створенням сучасної моделі навчального закладу – Школи сприяння здоров’ю з проблеми «Реалізація здоров’язберігаючої, здоров’яформуючої функції школи через різноманітну позаурочну та позакласну діяльність»,
- районний семінар-практикум керівників ЗНЗ з проблеми «Реалізація здоров’язберігаючої, здоров’яформуючої функції школи в умовах освітніх змін».
    Члени педколективу школи взяли активну участь у проведенні:
    • обласного семінару голів РМО класних керівників з проблеми «Впровадження сучасних педагогічних технологій у виховний процес: методичне забезпечення»,
    • засідання обласної творчої групи учителів інформатики з проблеми «Технологічні особливості сучасного уроку інформатики».
    За результатами проведених заходів педагогічний колектив школи нагороджено:
    - Подякою Кіровоградського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти імені Василя Сухомлинського «За впровадження здоров’язбережних технологій у практику роботи закладу та співтворчість у забезпеченні високого рівня проведення обласних методичних заходів»;
    - Грамотою Кіровоградського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти імені Василя Сухомлинського «За належне впровадження інноваційних технологій навчання на засадах розвитку життєвих навичок, створення умов для підвищення кваліфікації педагогічних кадрів, проведення обласних методичних заходів».
    Подяками Кіровоградського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти імені Василя Сухомлинського «За результативну науково методичну роботу, співтворчість у забезпеченні високого рівня проведення обласних методичних заходів» нагороджено Позивай О.А., Яротник Л.І., Філіпенко І.В. Грамотою Кіровоградського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти імені Василя Сухомлинського «За належне впровадження інноваційних технологій навчання на засадах розвитку життєвих навичок, створення умов для підвищення кваліфікації педагогічних кадрів, проведення обласних методичних заходів» отримала Філіпенко І.В.
    Учителі школи є активними учасниками різноманітних методичних заходів різного рівня.

    Тільки у 2010/2011 навчальному році взяли участь у:
    1. Роботі обласної творчої групи з проблеми «Оптимізація навчально-виховної роботи з обдарованими дітьми. Стратегія розвитку та навчання обдарованих учнів» (Дар’єва І.І.).
    2. Обласному семінарі директорів опорних шкіл, які працюють над створенням сучасної моделі навчального закладу – Школи сприяння здоров’ю з проблеми «Реалізація здоров’язберігаючої, здоров’яформуючої функції школи через різноманітну позаурочну та позакласну діяльність» (Позивай О.А.).
    3. Районній науково-практичній конференції з питань організації профільного навчання.
    4. Роботі районної заочної фізичної школи «Ерудит» (Позивай О.А.).
    5. Роботі районної творчої групи учителів початкових класів з проблеми «Учень та сучасні технології навчання в практиці початкової школи» (Дар’єва І.І.).
    6. ШПМ з проблеми «В.О. Сухомлинський про розвиток навчальних можливостей учнів шляхом диференціації» (Гусєва Л.М.).
    7. ШППМ з проблеми «Розвиток зв’язного мовлення та комунікативних здібностей із використанням елементів диференціації у початкових класах» (Спичка Н.В.).
    8. ШППМ з проблеми «Виховання культури мовлення та розвиток творчих здібностей учнів засобами сучасних освітніх технологій» (Огуренко Т.С.).
    9. ШППМ з проблеми «Навчання комунікативності через інноваційні технології та ігрову діяльність» (Іщенко М.М.).
    10. ШППМ з проблеми «Використання на уроках образотворчого мистецтва форм і методів навчання, спрямованих на виховання естетичних смаків та інтересів до художнього бачення краси навколишнього світу» (Цомаєва Ф.З.).
    11. ШППМ з проблеми «Здійснення розвивального навчання за допомогою інформатизації на уроках фізики» (Висоцька Я.С.).
    12. ШППМ з проблеми «Використання інноваційних технологій на уроках математики. Метод проектів» (Лепська Л.П.).
    13. Методичної сесії з проблеми «Навчальна та морально-психологічна підготовка учителя до виявлення, розвитку і підтримки обдарованих учнів» (Позивай О.А.).
    14. Творчої групи з проблеми «Родинно-побутове виховання на основі традицій українського народу» (Філіпенко І.В.).
    15. Динамічної групи з проблеми «Проблеми соціально-психологічної реабілітації дітей з особливими потребами» (Деркач Т.Г.).
    16. Майстер-класу з проблеми «Розвиток творчого мислення молодших школярів» (Новохатько О.І.).
    17. Майстер-класу з проблеми «Використання інтерактивних форм і методів навчання на уроках зарубіжної літератури» (Амілаханова Р.Б.).
    18. ПДС з проблеми «Сучасні підходи до розв’язування олімпіад них задач із інформатики» (Висоцька Я.С.)
    Адміністрацією та педагогічним колективом проводиться необхідна робота з виконання вимог охорони дитинства, техніки безпеки, санітарно-гігієнічних та протипожежних норм. Має місце стабільний руховий режим учнів: система рухової активності включає уроки фізкультури, рухові паузи на уроках та перервах, фізкультхвилинки.
    У навчальних кабінетах здійснюється контроль за нормами освітлення, температурним режимом. Меблі в кабінетах промарковані згідно з віковими особливостями учнів, у 1-4 класах використовуються «парти-комірки».
    Школа несе відповідальність за якість наукових знань про здоров’я та рівень формування здорового способу життя, відповідність форм, методів і засобів навчально-виховної діяльності віковим, фізіологічним, психологічним особливостям учнів, вимогам щодо охорони їхнього життя і здоров’я.
    Оздоровчо-освітній процес здійснюється відповідно до робочого навчального плану в якому передбачено години на вивчення «Основ здоров’я», «Основ безпеки життєдіяльності», «Валеології». На фізичну культуру відведено по 3 години на тиждень у 1-11 класах.
    Валеологічна освіта здійснюється за навчальними планами, підручниками, посібниками, що мають відповідний гриф Міністерства освіти і науки України і реалізують завдання щодо збереження і зміцнення здоров'я учнів відповідно до їхніх вікових особливостей та індивідуальних здібностей.
    Педагоги школи переконані, що стан здоров’я можна покращити, якщо залучати учнів до систематичних, повсякденних занять фізичними вправами під час перерв з використанням нестандартного обладнання, що є в школі. Рухливі ігри – це суттєва вікова потреба школярів, а також засіб навчально-оздоровчої роботи. Одним із засобів формування і розвитку творчої активності учнів, прищеплення їм інтересу до предмета є проведення фізкультурно-оздоровчих заходів. У нашій школі проводяться Дні здоров’я, спортивні тижні, фізкультурно-масові заходи «Всі на старт», «Козацькі забави», «Тато, мама, я – спортивна сім’я», загальношкільні змагання зі спортивних ігор.

    Після того як у штатному розписі школи з’явилась посада медичної сестри та практичного психолога розпочали проведення діагностики – виявлення тенденцій щодо стану здоров’я школярів. Шкільною медичною сестрою та педіатром, психіатром, невропатологом було здійснено огляд учнів, в результаті якого з’ясувалося, що ряд учнів мають різну патологію: хронічні тонзиліти, вегето-судинну дистонію, систолічні шуми в серці, постійні головні болі. Фахівцями районної лікарні також було проведено додатковий огляд дітей із мовними вадами, низьким рівнем знань, тощо. Отже аналіз стану здоров’я школярів дав підстави визначити одним із пріоритетних завдань школи збереження та зміцнення здоров’я учнів.
    Робота у даному напрямку не обмежується проведенням конкурсів, періодичних медичних, профілактичних оздоровчих заходів – вона органічно вплітається в щоденну канву звичайного життя сільської школи, створюючи ситуацію позитивної взаємообумовленості здоров’я і навчання, коли навчально-виховна діяльність сприяє покращенню здоров’я дітей, а гарні показники здоров’я дітей підвищують ефективність і результативність освітнього процесу.
    У формуванні здорового способу життя людини важливу роль відіграє правильне харчування. Збалансоване харчування учнів школи організовано при підтримці та допомозі батьків. Всі діти харчуються безкоштовно, за рахунок базових господарств.
    Для активізації фізичного розвитку дітей у школі створені умови для занять учнів в позаурочний час: працюють спортивні гуртки ( волейбол, баскетбол, футбол, теніс), які проводять тренери ДЮСШ «Олімп»; гурток з туризму «Азимут» від ЦДЮТ, гурток з лікувальної фізкультури. З метою профілактики психічних порушень у дітей молодшого шкільного віку впроваджуються елементи казкотерапії, діє шкільний ляльковий театр.
    За станом здоров’я всі учні поділені на групи. У кожному класі є листок здоров’я, де відмічено групи здоров’я. З метою постійного контролю ведеться обов'язкова паспортизація стану здоров'я кожного учня та його індивідуальний щоденник здоров’я, де постійно фіксується рівень розвитку власних фізичних якостей, особисті досягнення у їх удосконаленні та ведеться індивідуальний облік участі у змаганнях та спортивно-масових заходах. Завдяки цьому діти вчаться проводити самоспостереження та аналіз складових власного здоров’я, отримують навички складання плану самовдосконалення.
    Обсяг і зміст оздоровчо-освітніх заходів визначаються шкільною координаційною радою, що є керівним органом Школи сприяння здоров’ю відповідно до педагогічних і санітарно-гігієнічних вимог з урахуванням індивідуальних особливостей учнів і стану їх здоров’я.
    Формування в учнів умінь і навичок соціального здоров’я сприяє їхній участі в оздоровчій діяльності. Така діяльність здійснюється за методом проектів, який успішно використовують педагоги. Саме через вільний вибір, особисті бажання та вміння працювати в команді реалізується ідея «допоможи мені це зробити самому». Ці слова стали девізом нашої роботи. Сила цього методу у тому, що він поєднує теорію з практикою, пов’язує всю нашу навчальну і виховну роботу з життям, надає більшої життєвості всій роботі. «Я знаю, для чого мені потрібно все, що я пізнаю, і де та як я можу ці знання застосувати» - це основна теза нашого розуміння методу проектів.
    На сьогодні учителями та учнями школи реалізовано більше 20-ти проектів. Серед них: «Йодована сіль – розумний вибір», «Раціональне харчування – запорука здоров’я», «Культура харчування», «Здоров'я в порядку – роблю я зарядку», «Здорові зуби – здоровий організм», «Тренуймо м'язи», «Молодь проти Сніду», «Бути здоровим чи курити» та інші.
    Вже стало традицією проведення учнівських акцій, спрямованих на пропаганду здорового способу життя молоді, профілактику куріння, алкоголізму, наркоманії, СНІДу та запобігання насильству.
    Для учителів школи теж створені сприятливі умови для їх педагогічної діяльності. Адміністрація школи завжди підтримує їх в інноваційній діяльності щодо формування культури здоров'я учнів. В їх розпорядженні оздоровчо-спортивна база для зміцнення власного здоров'я.
    Педагогічні працівники сприяють збереженню здоров'я учнів, формують здоровий спосіб їх життя, створюють в навчальному закладі позитивний клімат, надають можливість розкрити найбільш повно свої фізичні, психічні, соціальні можливості, сприяють здоровим стосункам між учнями, педагогами батьками, особистим прикладом утверджують культуру взаємостосунків між дітьми і колегами, постійно підвищують рівень знань з питань гігієни, психології спілкування, здійснюють соціально-правовий захист дітей та молоді.
    Щорічно, коли триває оздоровчий сезон, у школі при сприянні піклувальної ради створюються всі умови для повноцінного літнього відпочинку, оздоровлення та зайнятості дітей з використанням шкільної бази. У пришкільному оздоровчому таборі «Капітошка» у 2010/2011 навчальному році було оздоровлено 75 дітей різних категорій.
    Для ознайомлення учнів з рідним краєм, історичними та культурними пам’ятками разом з батьками організовуємо прогулянки, екскурсії, походи і мандрівки. ( м Київ, м. Львів, м. Судак, м. Яремче, м. Ворохта, Карпатський національний парк, Крим, Одеса). У таких заходах учні фізично загартовуються, вчаться бути витривалими, набувають навичок орієнтування в ускладненій обстановці, досвіду колективного життя та діяльності, на практиці засвоюють норми відповідального ставлення до природи, збирають матеріали для історико-краєзнавчого музею школи.
    Одним із пріоритетних напрямків роботи є навчання учнів безпечним прийомам життєдіяльності в умовах сучасного світу, шляхам збереження та зміцнення власного здоров’я . Проблеми здоров’я обговорюються на уроках з усіх навчальних предметів.
    Школа сьогодні – це місце, де дитина вчиться мистецтву жити. У ній створено умови для діяльності, бажання працювати, творити, складати своє життя. Нашими пріоритетами є інтелектуальне, соціальне, моральне та фізичне вдосконалення особистості; формування соціальної свідомості, активної життєвої позиції учня, який зможе стати компетентним у життєвому просторі.
    Ми також використовуємо можливості установ, що нас оточують, взаємодію з ними. Це: відділ сім’ї, молоді, туризму та спорту при райдержадміністрації, сільська рада, міліція, лікарня, районний відділ культури; сільський будинок культури, сільська бібліотека.
    У школі реалізується превентивний підхід до виховання: розробляються та впроваджуються моделі здорового способу життя вчителів, працівників школи; рекомендації та методичні посібники з проблеми здорового способу життя, культури здоров’я, що є гарним прикладом для учнів та їх батьків.
    Педагогічним колективом проводиться велика робота з метою залучення батьків до життя школи. Заняття батьківського всеобучу, збори, лекторії, практикуми, участь батьків в організації та проведенні позакласних заходів дають надію, що спільними зусиллями сім’ї і школи ми зможемо підняти рівень вихованості та успішності дітей, отримати всебічно розвинену, духовно та фізично здорову особистість.
    Батьки учнів обрані до органів самовря¬дування, приймають рішення щодо участі дитини в оздоровчій діяльності школи, беруть участь у заходах, спрямованих на поліпшення організації оздоровчо-освітнього процесу, забезпечують ефективне використання місцевих ресурсів для підтримки роботи Школи сприяння здоров'ю.
    Залучається батьківська громадськість до роботи з пропаганди культури здоров’я. Проводяться спільні заходи, змагання батьків і дітей з фізичної культури, знань основ здоров’я, власної гігієни, раціонального харчування тощо. На заняттях батьківського всеобучу організовано просвіту батьків з проблем виховання здорової дитини в сім’ї. Проводиться систематична робота по взаємодії школи і сім’ї щодо створення здорового соціокультурного середовища виховання дітей.
    З метою популяризації здорового способу життя організовано виступи вчительської, батьківської та дитячої громадськості у районній газеті «Трудова слава» на місцевому радіо. Видаються інформаційні листівки, вісники, регулярно виходить шкільна газета «Школограй» та випускаються санітарні бюлетені.
    Школа сьогодні – це стартовий майданчик для добрих починань і злетів її вихованців. Тут кожен реалізує свої здібності й задовольняє власні інтереси. Вже стали традиційними перемоги наших вихованців у різноманітних конкурсах, акціях, проектах, змаганнях різного рівня.
    З метою поглиблення знань учнів з предметів природничого напрямку, здійснення профорієнтаційної роботи з учнями у 2010/2011 навчальному році в школі запроваджено профільне навчання учнів 10 класу (екологічний профіль).
    Варіативна складова робочого навчального плану спрямована на введення додаткових курсів із російської мови, цікавої економіки, валеології, спецкурсу «Школа проти СНІДу»; додаткових занять з фізкультури, математики, української мови.
    Запровадження профільного навчання учнів 10 класів забезпечило можливість засвоєння порівняно складнішого зі стандартом змісту біології та екології, що дало можливість розвитку інтелектуальних здібностей, набуття досвіду дослідницької діяльності.
    Ведеться робота із залучення учнів до занять у секціях МАН. Так двоє старшокласників Яротник Віталій (10 клас) та Булава Юлія (11 клас) продовжили навчання в МАН та взяли участь у конкурсі-захисті наукових робіт. Учні середньої та старшої ланки також залучаються до пошукової та дослідницької діяльності у рамках роботи шкільного наукового товариства «Пульсар». Результати своєї роботи представляють на шкільних та районних науково-практичних конференціях.
    Школярі також беруть активну участь у Міжнародному конкурсі з української мови імені Петра Яцика, конкурсах «Левеня», «Колосок», «Смішний Колосок», «Кенгуру» та інших.

    Активну та результативну участь продемонстрували учні школи в районних, обласних та Всеукраїнських конкурсах. У 2010/2011 навчальному році здобуто 6 перемог в обласних етапах конкурсів та акцій:
    • Всеукраїнського конкурсу «Сузір’я», «Мирний космос» (Басараб Вадим – І м.),
    • Всеукраїнського конкурсу «Сузір’я», «Мирний космос» (Філіпенко Ольга – ІІ м.),
    • Всеукраїнської трудової акції «Парад квітів біля школи» (Копиця Яна – І м.),
    • Всеукраїнської трудової акції «Плекаємо сад» (Козиренко Григорій – І м.),
    • Всеукраїнської акції «Галерея кімнатних рослин» (Кабар Назарій – ІІІ м.),
    • обласного фотоконкурсу «Туризм нас єднає“» (Стець Олександр – ІІ м.).
    Учні школи – активні учасники районних змагань з футболу «Осінній кубок – 2010» (ІІІ м.); районного фестивалю «Нащадки козацької слав謻 (ІІІ м.); районного фестивалю-конкурсу «Молодь обирає здоров’я» (ІІІ м.); туристичних змагань; легкоатлетичного чотириборства «Старти надій»; змагань з волейболу та баскетболу, шахів і шашок, тощо.     Члени гуртка спортивного туризму «Азимут» взяли участь у ХVІ обласних туристичних змаганнях у закритих приміщеннях 25-26 березня 2011 року.
    Вже вдруге шкільна команда туристів «Баланс» стала учасником VІІ обласного збору-змагання Кіровоградського відділення Всеукраїнського громадського дитячого руху «Школа безпеки», де виборола ІІ місце, привезла Кубок та була нагороджена:
    • Грамотою УМНС України в Кіровоградській області «За зайняте ІІ місце в загальному заліку VІІ обласного збору-змагання Кіровоградського відділення Всеукраїнського громадського дитячого руху «Школа безпеки»,
    • Грамотою УМНС України в Кіровоградській області «За зайняте ІІ місце на етапі «Бойове розгортання» VІІ обласного збору-змагання Кіровоградського відділення Всеукраїнського громадського дитячого руху «Школа безпеки»,
    • Грамотою Управління освіти і науки Кіровоградської обласної державної адміністрації «За зайняте ІІ місце на етапі «Орієнтування: рух за легендою, визначення точки стояння, рух по карті в заданому напрямку» VІІ обласного збору-змагання Кіровоградського відділення Всеукраїнського громадського дитячого руху «Школа безпеки»,
    • Грамотою Управління освіти і науки Кіровоградської обласної державної адміністрації «За зайняте ІІІ місце на етапі «Рятування постраждалого з макету літака» VІІ обласного збору-змагання Кіровоградського відділення Всеукраїнського громадського дитячого руху «Школа безпеки»,
    • Грамотою УМНС України в Кіровоградській області «За зайняте ІІІ місце в конкурсі стіннівок VІІ обласного збору-змагання Кіровоградського відділення Всеукраїнського громадського дитячого руху «Школа безпеки».
    Секрети досягнення високих результатів – в орієнтації усієї діяльності на особистість учня, його інтереси, потреби і здібності, у прагненні забезпечити успішне зростання кожної дитини, у стимулюванні творчої результативності роботи як учня, так і педагога. Шлях до успіху пролягає через розум і душу кожного вихованця.
    Проблема школи реалізується через валеологізацію навчально-виховного процесу (ранкові зустрічі, використання парт-комірок, дихальну та пальчикову гімнастику, вправи для формування постави, рухливі ігри на перервах) та систему різноманітних позакласних заходів. Традиції стали особливою сторінкою життя школи, бо це те, що об’єднує педагогічну родину, робить її колективом однодумців, дозволяє розкрити неповторну індивідуальність кожної дитини: дні здоров’я, уроки здоров’я, туристичні походи, спортивні змагання. Важко навіть уявити шкільне життя без предметних тижнів, посвяти в школярики, свята осені, осіннього вернісажу, останнього уроку. А різноманітні виставки, зустрічі, свята та презентації сприяють розвитку духовності наших вихованців.
    У школі проводиться багатопланова робота з формування здорового способу життя через власну творчість дитини. Для занять улюбленою справою чи видом спорту є і можливість, і вибір. Це можуть бути шахи, шашки, нарди, а для когось - гімнастика. Учні тренуються у тренажерній залі із сучасним тренажерним обладнанням.
    Значну увагу приділяємо патріотичному вихованню учнів. Працює волонтерсь¬кий загін, який дбає про учасників Великої Вітчизняної війни, одиноких людей похилого віку, шкільний військово-історичний музей, якому присвоєно звання «Зразковий музей». Зібрані пошуковим загоном матеріали були представлені на районних, обласних та Всеукраїнських конкурсах. Члени ради музею отримали цілий ряд перемог.
    Наші учні не тільки ретельно вивчають історію рідного краю, зберігаючи його традиції, а й роблять усе, щоб рідна школа завжди була однією з найкращих у районі. За високі досягнення у навчанні та перемоги у районних та обласних конкурсах сім вихованців було нагороджено путівками до МДЦ «Артек» та до «Молодої гвардії», п’ятеро – до Всеукраїнського еколого-натуралістичного табору «Юннат».
    Зацікавленість у результатах своєї праці, прагнення до саморозвитку і самовдосконалення, уболівання за імідж школи – основні складові внутрішньої мотивації кожного учасника навчально-виховного процесу.
    Як перлина до перлини на вишуканому намисті, так рік за роком нанизані на срібну нитку життя будні нашої школи. Скільки дитячих очей бачили її віконця, скільки голосів чули її стіни... Вона як добра матінка-голубка збирає щороку під своє тепле крило своїх пташенят-вихованців. Навчає, любить, виховує, благословляє в далекі світи. 109 років минуло з дня заснування школи у селі: низенько освітлювані кімнати перетворились на світлі та просторі класи, довгі дерев’яні лави та столи замінили сучасні шкільні меблі, одну книгу на весь клас - ілюстровані підручники, сучасні технічні засоби, комп’ютери.
    Незмінним був і залишається лише той факт, що Чечеліївська загальноосвітня школа існує, і що її вихованці - це її слава і гордість. І як би далеко вони не були, в які б неблизькі світи не заносила їх доля, та в своїх думках і спогадах вони завжди поруч з нею, рідною і дорогою. Ніколи з пам’яті не зітерти споришеву стежку в прозорому тумані, яка пістрявою стрічкою пролягла до незабутньої Чечеліївської школи.
    Різні за досвідом, віком і статтю особистості об’єднали свій розум і професійний талант заради сходження до успіху – створення Країни знань, назва якій – Чечеліївська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів. При цьому кожен член колективу віддає частку своєї душі, професіоналізму, прагне досягти нового.
    Ось так і пишеться шкільна поема... Складають її адміністрація, учителі-предметники, бібліотекар, психолог, технічний персонал – чуйні, хазяйновиті люди. Пишуть поему і батьки, свої запашні епітети вплітають у канву творчості шкільного життя і працівники шкільної їдальні, усе роблять для добробуту та здоров’я учнів.
    Сьогодні педагогічний колектив готується до роботи в режимі експериментального навчального закладу. Створено творчу групу, до якої увійшли досвідчені й ініціативні педагоги. Школа поступово трансформується у Школу здоров’я.
    Наша робота не позбавлена проблем, але сподіваємося, що саме діяльність школи у обраному напрямку допоможе нам разом із дітьми вирішувати проблеми, ефективно долати всі негаразди, по-справжньому розвиватися і рухатися вперед.
    Ми чітко визначили свою місію – надзадачу, іноді недосяжну, далеку, позамежну. Мрію. Наша місія – це не річний план. І навіть не перспективного розвитку. Це та захмарна далечінь, до якої школа прагнутиме із року в рік, з десятиліття у десятиліття. Ми ставимо перед собою інколи навіть нереальні цілі. Наша мрія вища за сьогоднішні можливості. Стати найкращими, збудувати корт, басейн, посісти всі місця на республіканських олімпіадах, забезпечити стовідсотковий вступ до престижних вузів… Ми хочемо збудувати «хорошу школу». Це такий собі маленький Всесвіт, але не відокремлений, а доповнюючий загальну схему світобудови.
    Так і йдемо крок за кроком до успіху.
    Чи маємо ми підстави вважати нашу школу успішною? Гадаю, що маємо, бо в ній люблять учнів, дбають про їх здоров’я, шанують учителів, дають змогу постійно розвиватися і тим і іншим та з оптимізмом дивляться вперед, бо знають, як наблизити це «чудове далеко». Завітайте до нас та переконайтеся в цьому самі!
Матеріальна база:

Проблема школи реалізується через:
- валеологізацію навчально-виховного процесу


    Ранкові зустрічі


    Використання парт-комірок


    Пальчикову гімнастику


    Вправи для формування постави


    Ігри на перервах


    Ігри на перервах

- роботу гуртків:


    Лікувальної фізкультури


    Лікувальної фізкультури


    Спортивного туризму


    Спортивного туризму


    Ігри на перервах


    Ігри на перервах


    Казкотерапії


    Шкільного фізичного товариства «ЕВРИКА»

- систему позакласних заходів: