Новини
за 2016-2017 навчальний рік
2014-11-17
17 листопада 2014 року на базі Іскрівської загальноосвітньої школи І - ІІІ ступенів відбулося чергове заняття Школи комп’ютерної грамотності для педагогічних працівників району з проблеми ««Застосування інтерактивного програмно-технологічного навчального комплексу SMART Board у навчальному процесі.
Метою роботи школи є: залучення педагогів до практичного використання найновіших досягнень науки і техніки у своїй професійній діяльності з метою активізації пізнавальної та пошукової діяльності учнів, розвитку самостійності мислення. Вироблення умінь та навичок застосування основ педагогічного аналізу в організації навчання. Складання технологічної моделі уроку з використанням програмного забезпечення. Технологічні прийоми проектування.
У роботі заняття взяли участь 15 вчителів - предметників із 9 навчальних закладів району (Балахівської, Чечеліївської, Новостародубської, Ганнівської, Володимирівської, Зеленської, Петрівської, Іскрівської ЗШ І - ІІІ ступенів, Петрівської ЗШ І ступеня), які викладають історію, зарубіжну літературу, хімію, біологію, іноземну мову, математику, фізику, предмети початкової школи, директори та заступники директорів .
Керівник школи Бондарева Неля Петрівна, у ході теоретичної частини ознайомила слухачів з методикою створення інтерактивних навчальних занять використовуючи інструментарій ПЗ SMART Notebook. Слухачі на занятті ознайомилися із окремими функціями програмного середовища, інформаційними ресурсами галереї середовища SMART та інтерактивними ресурсами програмного забезпечення для навчальних занять. Педагоги навчалися відображати дві сторінки на екрані, закріпляти, групувати сторінки, створювати титульні сторінки та сторінки уроків.Опрацювали набір інструментів середовища SMART для проведення навчальних занять: додавання звуку, анімація об’єктів, помітки вчителів та конспекти уроків, прописування посилань, додавання мультимедійних ресурсів до завдань. Неля Вікторівна також ознайомила слухачів із он-лайновими сервісами Web 2.0: LearningApps.org (онлайновий сервіс, який дозволяє створювати інтерактивні вправи), Prezi.com (хмарний засіб створення нелінійних мультимедійних презентацій та віртуальних історій, який базується на гнучкому використанні презентаційного полотна), які відкривають додаткові резерви підвищення ефективності навчання та вносить зміни в усі елементи навчально-виховного процесу, зміст, методи, засоби та форми навчання. Стимулюють розвиток мислення, сприйняття, уваги та пам’яті, підтримують інтерес до уроку, створюють та підсилюють мотивацію до навчання, розширяють можливості подання інформації. Отже, для вчителя, який має базовий рівень ІКТ-компетентності, створення ІКТ-супроводу уроку є підготовчим етапом до проектування і створення інформаційного освітнього середовища уроку, яке надає можливість кожному учневі реалізувати індивідуальну освітню траєкторію, використовуючи різні форми активного самостійного набуття знань.