Новини
за 2016-2017 навчальний рік
2016-10-03
30 вересня та 1 жовтня, напередодні професійного свята, 38 працівників закладів та установ освіти району здійснили екскурсійну поїздку визначними місцями України. Цього разу дорога пролягала територіями двох областей – Черкаської та Київської. На території Черкащини у селі Легедзене Тальнівського району освітяни відвідали культурний заповідник «Трипільська культура», що знаходиться на території колишніх трипільців. Нині тут відтворено важливий історичний центр минувшини. Подорожуючі ознайомилися зі знахідками трипільської культури, зокрема речами побуту зі своєрідними трипільськими розписами та орнаментом. Цікавим є і оформлення музею – він знаходиться під відкритим небом, а тому створює враження справжнього давнього поселення.
Наступною зупинкою був Буцький каньйон, що розташований на межі двох областей Вінницької та Черкаської, недалеко від села Буки. Це один із найкрасивіших каньйонів України. Він утворений річкою Гірський Тікич і скелястими берегами з виступами сірого граніту заввишки близько 30 метрів. Довжина каньйону біля 2,5 км, ширина — 80 м. Площа, що підлягає природоохоронним заходам, — 80 га.
На самому початку каньйону шумить двометровий водоспад Вир, що являє собою залишки першої української ГЕС. Тут також знаходився водяний млин збудований ще в ХІХ столітті, його залишки можна побачити і сьогодні.
Глибина каньйону досягає 20 метрів, у той же час ширина не більше 40. Ця місцина не дуже схожа на ландшафти України і більше нагадує Швейцарію. Його так і називають «Маленька Швейцарія». Буцький каньйон — рекреаційна зона, також він пасує для скелелазіння, сплавів на байдарках.
Переповнені враженнями, освітяни помандрували далі. Наступною зупинкою був кінний завод у с.м.т. Жашкові. Це кращий в Україні кінно-спортивний комплекс і один із найбільших кінних заводів. Комплекс займає площу 317 га, де розміщені стайні, пасовища, манежі, а також готель, ресторани, боулінг і навіть дитяча кімната. У Жашкові вирощують і тренують породистих коней, регулярно проводять виступи і спортивні змагання з конкуру та виїздки.
Під час екскурсії педагогічні працівники побачили всю територію комплексу, дізналися про розведення і тренування коней елітних порід , а найсміливіші випробували свої сили в ролі наїзників.
Наступного дня перед подорожуючими відкрився ландшафтний парк у с. Буки тепер уже Київської області. Парк складається з двох частин: храмового комплексу з фонтаном і самого ландшафтного парку. Від екскурсовода освітяни почули історію про створення парку підприємцем і водночас меценатом І.М. Сусловим, пройшлися Поляною казок, відвідали храмовий комплекс, міні-зоопарк і просто погуляли алеями парку. День видався теплим, багряні та золоті фарби осені додавали настрою. Тож задоволені, сповнені вражень і сил повернулися учасники подорожі додому.