Новини
за 2016-2017 навчальний рік
2017-05-29
29 травня 2017 року в рамках проекту Національного центру «Мала академія наук України» «Відкрита освітня лабораторія» на базі Петрівського навчально-виховного об’єднання «загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів-гімназія» було проведено семінар-практикум, у ході якого учні та педагоги району дізналися про інноваційні підходи в організації навчально-дослідницької діяльності. При чому довідатися не лише теоретично, а й практично – попрацювали на сучасному лабораторному обладнанні, яке є в арсеналі лабораторії «МАНЛаб».
Завідувач відділу створення навчально-тематичних систем знань НЦ «МАНУ», кандидат педагогічних наук Ігор Чернецький прочитав присутнім цікаву лекцію, провів вражаючі експерименти, показав педагогам, як працює аналогово-цифровий перетворювач, який містить шість датчиків, що дає змогу отримувати інформацію одразу від багатьох джерел. Підключивши його до гаджета, можна на екрані побачити графік, який сигналізує про освітленість приміщення, вологість, густину рідини, тощо.
Учні побачили браслет зі світлочутливого до ультрафіолету пластика, намистинки якого на сонці поступово змінюють колір до насичено рожевого, що є сигналом небезпечного перебування на сонці.
Також присутнім продемонстрували пляшку з прозорою рідиною, у якій були пластикові кульки білого і синього кольору. У момент струшування пляшки білий пластик підіймався вгору, а синій опускався донизу, але потім вони знову з’єднувалися. Учні намагалися пояснити це явище.
Ці та інші експерименти надзвичайно зацікавили присутніх.
Після цього школярі за допомогою аналітичного обладнання провели деталізований аналіз води під керівництвом молодшого наукового співробітника відділу створення навчально-тематичних систем знань НЦ «МАНУ» Віктора Шаповалова. Крім того, Євгеном Пащенко була проведена робота щодо вивчення мінералів, що зберігаються на відвалах Петрівського залізнорудного кар’єру та околицях смт Петрового. А на завершення роботи учні змогли спостерігати за Сонцем у потужний телескоп.
Учителі задоволені семінаром-практикумом, учні зацікавлені, вмотивовані до науки, а організаторів проекту тішить, що педагоги ще одного району стали професійно компетентнішими.
Ми дуже вдячні співробітникам Національного центру «Мала академія наук України», які знайшли можливість приїхати до наших школярів та дали змогу доторкнутися до науки, до тих експериментів, які є нестандартними і яких не побачиш у звичайній школі.