Новини
за 2013-2014 навчальний рік
2014-10-27
27 жовтня 2014 року у кабінеті інформатики Петрівського НВК відбулося І заняття школи з підвищення педагогічної майстерності вчителів, які викладають інформатику у початкових класах з проблеми: «Умови та шляхи ефективного впровадження інформатики у 2-4 класах за Новим державним стандартом». Керівником школи є методист РМК – Ошега З.С.
Метою роботи школи є розвиток педагогічної майстерності вчителів початкових класів , які викладають інформатику, ознайомлення та оволодіння інформаційно – комунікаційними технологіями та новаціями у навчально – виховному процесі початкової ланки, формування інноваційної культури, професійної компетентності педагогічних кадрів та творчої педагогічної позиції в умовах оновлення змісту початкової освіти, використання нових інноваційних технологій на уроках інформатики у початкових класах з метою підвищення ефективності викладання предмету, творче використання додаткових джерел та варіативних навчальних посібників на уроках з метою поглиблення знань учнів з предмету
У ході роботи методист ознайомила вчителів з програмою «Інформатика 3 клас», методикою викладання тем, що вивчатимуться у 3 класі та з особливостями викладання цього предмету, новими комп’ютерними програмами, що будуть використовуватися на уроках, презентувала підручники, зошити, посібники для 3 класу різних авторів, нормативно-правовими аспектами підготовки вчителя до уроку інформатики.
Останніми роками ми спостерігаємо переорієнтацію шкільної інформатики в бік вивчення офісних технологій та роботи в Інтернеті. Власне це і є вивченням технологій в найширшому контексті цього слова (недарма інформатика винесена саме в цю освітню галузь)
Тому на занятті належну увагу приділено саме підготовці вчителів початкових класів щодо викладання інформатики у 3 класі та використанням різних програмових засобів.
Слухачів було ознайомлено зі структурою та особливостями програмного середовищем Scratch.
У ході практичної частини вчителі ознайомилися із особливостями програмування, головним вікном та першими кроками у середовищі Scratch. Працюючи із інтерфейсом Scratch, слухачі створювали алгоритми рухів об’єктів, змінювали властивості, фони. Створювали програму до розв’язку математичної задачі на порівняння двох чисел.