Новини
за 2013-2014 навчальний рік
2017-02-08
Сьогодні уявити життя без комп*ютера, Інтернету та IT-технологій практично неможливо. У галузі освіти твориться справжня революція. Тепер, щоб вчитися, педагогу не обов*язково стояти біля дошки. Вчитися можна скрізь: в приміщенні та на відкритій місцевості, під деревом, на борту морського чи повітряного судна. Для цього потрібно лише підключитися до мережі Інтернет. Ми стаємо свідками швидкого впровадження хмарних технологій і сервісів в системі середньої і вищої освіти та розбудови єдиного інформаційного простору. Наразі Google-сервіси набирають все більшої популярності у навчально-виховному процесі будь-якого навчального закладу. Веб-інструменти дозволять урізноманітнити форми і методи організації навчання та спілкування між педагогами, педагогами та учнями, педагогами, учнями та їх батьками, оптимізувати методичну роботу вчителя, зробить навчання ефективним та цікавим.
У використанні нових технологій немає нічого страшного і непереборного, їх вимагає суспільство, вони знаходять відгук в учнів, формують когнітивні, інформаційні та діяльнісні компетенції.
Тому у районі працює школа комп*ютерної грамотності для вчителів-предметників з проблеми: "Хмарні технології у роботі вчителя -предметника"(керівник Бондарєва Н.П., вчитель фізики Іскрівської ЗШ І-ІІІ ступенів), що надає практичну допомогу педагогам у опануванні та використанні нових технологій.
7 лютого 2017 року на базі Іскрівської ЗШ І-ІІІ ступенів відбулося чергове заняття школи.
У ході теоретичної частини заняття Неля Петрівна ознайомила слухачів із хмарними сервісами Google та мобільними пристроями, які вчитель може використовувати у своїй роботі. Детально ознайомила вчителів-предметників із методикою реєстрації на дистанційні курси, тренінги у КЗ "КОІППО імені Василя Сухомлинського" та методикою проходження дистанційних курсів та тренінгів.
Вчителі-предметники на сторінках блогу "Школа комп*ютерної грамотності" опрацювали методичні рекомендації щодо використання Google-сервісів у навчальній діяльності викладачів.
Слухач школи, Гущина Ірина Володимирівна, поділилася досвідом упровадження цікавого Інтернет-сервісу VideoScribe (сервіс, який дозволяє створити відеоролики з ефектом малювання сюжету від руки) . Ірина Володимирівна ознайомила педагогів із особливостями сервісу та методикою створення скрайбінг презентацій.
У ході практичної частини заняття вчителі-предметники працювали з Google диском: створювали Google-презентації та Google-форми. У рамках Дня безпечного Інтернету, слухачі створили анкету-опитувальник для учнів «Мій віртуальний світ», використовуючи різноманітні функції сервісу Google-форми та розмістили на сторінках блогу.