Новини

за 2013-2014 навчальний рік


Школа громадянської і волонтерської участі та патріотичного виховання «Агенти змін»
2017-03-25

Із 22 по 25 березня у м. Києві проходили заняття  Школи громадянської і волонтерської участі та патріотичного виховання «Агенти змін».

Учениця 9 класу Чечеліївської ЗШ І-ІІІ ступенів Лінтур Вероніка, пройшовши відбір (анкета, есе «Чому мрії одних змінюють світ, а мрії інших залишаються лише мріями?»), ввійшла у трійку школярів від Кіровоградської області, яких запросили  стати учасниками школи.

На заняттях учні вели мову  про цінності, мрії та проекти, розмірковували над їхнім реальним втіленням у суспільному житті. У результаті учасники  мають запропонувати ініціативи, які вони хочуть реалізувати у своєму населеному пункті. До заключного етапу дійдуть ті,  які успішно завершать свої проекти.

Вітаємо Вероніку із першою перемогою в школі «Агенти змін» та бажаємо творчої наснаги, успіху у подальшій роботі над своїм проектом!

Команда "Агентів змін" активно готується до першого етапу 3-ї школи, що розпочнеться вже цієї неділі. Серед завдань школи ставимо такі:

 - популяризувати громадянську освіту серед школярів України;

 -? виховати грамадянсько свідому та патріотичну молодь;

 - надати інструменти та знання для реалізації суспільно-корисних ідей та проектів, через навчання основам проектного менеджменту та комунікації і сприяння реалізації учнівських проектів;

 - виявити і підтримати розвиток лідерських, організаторських, творчих та дослідницьких здібностей школярів;

 - поглибити самоусвідомлення дитиною себе та своїх цінностей;

 -? побудувати молодіжну спільноту-громаду з подальшим її долученням до участі у житті громади району, села чи міста;

 - об*єднати зусилля молоді задля вирішення проблем, якими переймається спільнота, заохотити до поглиблення дружніх зв*язків;

 -? сформувати турботливе ставлення до батьків, друзів, вчителів;

 - сформувати розуміння важливості відповідального ставлення до свого вибору.

Вероніка 50 активних підлітків, які мають бажання засновувати та розвивати ініціативи, спрямовані на вдосконалення життя своєї громади школи, району, села

Запрошуємо учнів 8-10 класів з усієї України взяти участь у відборі на третю Школу громадянської і волонтерської участі та патріотичного виховання «Агенти змін» спільно з Малою Академією Наук !

Школа проходить у 4 триденні етапи у м.Києві. Ми шукаємо 50 активних підлітків, які мають бажання засновувати та розвивати ініціативи, спрямовані на вдосконалення життя своєї громади школи, району, села чи міста у реаліях українського сьогодення.

Навчання в Школі сформують в учасників усвідомлення своєї ролі у громаді, участі та можливостей впливу на її розвиток, та поглиблять розуміння понять «громадянське суспільство», «громада», «відповідальна участь». Усі заняття проходять в ігровій та творчій атмосфері із застосуванням неформальних інтерактивних методик “leaning by doing” з досвідченими тренерами, а також чудовими гостьовими лекторами. Місце проведення- International Scientific Creative MANLAB.CAMP .

Для участі - треба до 1 березня заповнити анкету та надіслати нам есе на тему «Чому мрії одних змінюють світ, а мрії інших залишаються лише мріями?». Анкета та інші деталі - за лінком:

http://bit.ly/2lqJucs

У квітні цього року Мала академія наук спільно з БФ «Діти надії та любові», молодіжною ініціативою «Серце в долоньках» і Центром політичних студій та аналітики «Ейдос» розпочала Другу школу громадянської і волонтерської участі та патріотичного виховання «Агенти змін». Проект реалізовувався у три етапи, останній з яких закінчився 14 жовтня.

Ця школа є унікальною і вперше реалізовується в нашій державі. Ідея створення належить виконавчому директору БФ «Діти надії та любові», керівнику молодіжної ініціативи «Серце в долоньках», співробітнику НЦ «МАНУ» Катерині Клюзко, яка і є координатором проекту. Наприкінці 2015 року пані Катерина для заснування цієї школи зібрала команду фахівців – професійного психолога Ольгу Дячок і експертів із проектного менеджменту та стратегічного розвитку, виконавчого директора центру «Ейдос» Ольгу Будник та її колегу, менеджера з організаційного розвитку Сергія Корнилюка.

Основна ідея школи – це виховання у молоді громадянської свідомості за допомогою неформального інтерактивного навчання. Таке навчання передбачає формування практичних навичок і відповідальності у школярів шляхом обговорень і практичних вправ.

На заняттях учні розмовляли про цінності, мрії та проекти, розмірковували над їхнім реальним втіленням у суспільному житті. У результаті школярі мали запропонувати ініціативи, які вони хочуть реалізувати у своєму населеному пункті, і з червня по вересень уже розробляли їх. Спочатку учнів було 48, але після другого етапу залишилося 22. До третього дійшли ті, які успішно завершили свої проекти.

Власне останній етап школи – це презентація учасниками своїх ініціатив у столиці перед тренерами, журналістами, представниками громадських організацій і тими, кому це цікаво.

Директор НЦ «МАНУ» Оксен Лісовий радіє, що учні не чекають, доки хтось прийде і розв’яже за них їхні проблеми:

– Ми живемо у травмованому суспільстві – посттоталітарному, пострадянському. Більшість населення країни досі страждає на ті хвороби, які процвітали в радянському, колоніальному суспільстві. Одна з цих хвороб – нам хтось щось повинен. Приміром, влада повинна… Вони справді повинні, бо в них є посадові обов*язки, як у менеджерів, яких призначило суспільство. Але велика частина наших співгромадян, розуміючи, що вона призначила менеджера, перекладає на нього повноту відповідальності за все.

На думку Оксена Лісового, важлива риса людей, які живуть у демократичному і розвиненому світі, – це те, що вони відповідають за все навколо себе: і «за призначення менеджера, і за аналіз його роботи, і за усунення тих дефектів, які кимось зроблені».

Агенти, як називають учасників школи організатори, вчаться брати на себе відповідальність, формувати команду і робити конкретні речі для свого оточення.

Три 16-річні жительки Ірпеня, що на Київщині, – Віліна Товстенко, Дар*я Ігнатенко й Анастасія Коваль на початку вересня провели у місті велозмагання для дітей віком 4 – 9 років «Just Rovers». Участь у перегонах взяло 85 юних спортсменів у трьох вікових категоріях. Як і на всіх змаганнях, переможці отримали медалі. Під час заходу також відбувався конкурс на найгарніший малюнок на асфальті і найбільш креативну фотографію в Instagram, учасників велопробігу та їхніх уболівальників розважали флешмобами й іграми. Слід зазначити, що ініціативу дівчат технічно і фінансово підтримали чотири місцеві депутати та мер. Репутацію юні активістки заслужили хорошу, бо їх запросили провести таке саме велозмагання у селищі Коцюбинському, що в Київській області, і ще раз порадувати мешканців Ірпеня.

Варвара Кабаргіна, якій 15 років, любить англійську. Тому, коли обирала тему проекту, зрозуміла, в якому напрямі буде рухатися. У рамках року англійської мови в Україні дівчина у своїй Кремінській школі-гімназії, що на Луганщині, для учнів 2 – 5-х класів створила English speaking club.

– Зараз, на жаль, є така проблема, що діти такого віку не дуже цікавляться іноземними мовами за межами своєї школи. Я хочу зробити все для того, щоб діти захопилися англійською, так як я. Бо англійська, як мова міжнародного спілкування, відкриває двері не тільки в Європу, а й у весь світ, – переконана Варвара.

В англійському клубі учні вивчають мову неформальними способами: бавляться в ігри, ставлять театральні постанови, вивчають скоромовки, вірші, танцюють флешмоби. Незабаром Варя та її подруга з Нью-Йорка Ліла проведуть скайп-урок, до якого долучаться і нью-йоркські школярі. У діяльності клубу вже взяло участь 140 учнів.

Дізнатися історію Запоріжжя і зануритися в його культуру жителям міста запропонувала 16-річна Аня Ізмалкова. Для цього дівчина розробила квест, до якого долучилося 30 людей. Під час заходу функціонувала фотозона, а бонусом до нього була дискотека. Спонукали дівчину реалізувати такий проект результати проведеного нею соцопитування: 52 % мешканців Запоріжжя погано знають історію міста.

Софія Туголукова, якій чотирнадцять, вирішила популяризувати українську музику в Дніпрі. Дівчина з двома друзями-гітаристами створила гурт «Стиглі груші». Софія зізналася, що стати співачкою – її дитяча мрія, і дівчина дуже захопилася цією ідеєю під час другого етапу «Агентів змін». А любов до української пісні Софії прищепив дідусь, який часто з онукою співав «Несе Галя воду».

«Стиглі груші» записали три пісні і змонтували кліп на пісню «Човен» музичного гурту «Один в каное», виступили у нічному клубі, на фестивалі у парку і ТК «Караван». Група має сторінки у соцмережах та YouTube-канал.

А мешканка Костянтинівки Донецької області Софія Пилипенко у своєму місті запустила проект «Update Park» з реконструкції трьох занедбаних парків. Заручившись підтримкою волонтерського табору «Будуймо Україну разом», у парку «Хімік» Софії вдалося зрубати сухе дерево, яке перегороджувало значну частину парку, і прибрати територію. Цей парк є цінним для мешканців Костянтинівки, бо у ньому кілька поколінь побували на танцювальних вечорах. Тому важливо було й відремонтувати сцену. Активісти її розмалювали, замурували діру, зробили сходи і зрізали піддашок, який прогнив, а також установили в парку лави.

– Зараз парк «Хімік» активно використовується, бо ми дали йому життя і почали проводити кінопокази, танцювальні вечори. На День незалежності у нас тут був міні-фестиваль, – розповіла Софія.

У парку «Цинковий» волонтери покосили траву і прибирали, а в парку «Металург» - ще й пофарбували дитячий майданчик.

За словами Каті Клюзко, з проектами всіх учасників можна буде ознайомитися на сторінці школи у Facebook.

Під час третього етапу школярі вдосконалювали навички презентації проектів, ділилися думками щодо цінностей сучасної молодої людини, персонального лідерства і як не загубитися у світі можливостей, говорили про кохання та сім*ю. Допомогти розкрити ці теми організатори запросили знаних спікерів, зокрема архиєпископа УГКЦ Любомира Гузара, лідера українського інді-поп-рок гурту «Крихітка» Кашу Сальцову та інших.

А ще агенти знову ділилися своїми мріями для того, щоб не втратити запал після реалізованого проекту і продовжувати «чаклувати» у своїх містах. У квітні цього року Мала академія наук спільно з БФ «Діти надії та любові», молодіжною ініціативою «Серце в долоньках» і Центром політичних студій та аналітики «Ейдос» розпочала Другу школу громадянської і волонтерської участі та патріотичного виховання «Агенти змін». Проект реалізовувався у три етапи, останній з яких закінчився 14 жовтня.

Ця школа є унікальною і вперше реалізовується в нашій державі. Ідея створення належить виконавчому директору БФ «Діти надії та любові», керівнику молодіжної ініціативи «Серце в долоньках», співробітнику НЦ «МАНУ» Катерині Клюзко, яка і є координатором проекту. Наприкінці 2015 року пані Катерина для заснування цієї школи зібрала команду фахівців – професійного психолога Ольгу Дячок і експертів із проектного менеджменту та стратегічного розвитку, виконавчого директора центру «Ейдос» Ольгу Будник та її колегу, менеджера з організаційного розвитку Сергія Корнилюка.

Основна ідея школи – це виховання у молоді громадянської свідомості за допомогою неформального інтерактивного навчання. Таке навчання передбачає формування практичних навичок і відповідальності у школярів шляхом обговорень і практичних вправ.

На заняттях учні розмовляли про цінності, мрії та проекти, розмірковували над їхнім реальним втіленням у суспільному житті. У результаті школярі мали запропонувати ініціативи, які вони хочуть реалізувати у своєму населеному пункті, і з червня по вересень уже розробляли їх. Спочатку учнів було 48, але після другого етапу залишилося 22. До третього дійшли ті, які успішно завершили свої проекти.

Власне останній етап школи – це презентація учасниками своїх ініціатив у столиці перед тренерами, журналістами, представниками громадських організацій і тими, кому це цікаво.

Директор НЦ «МАНУ» Оксен Лісовий радіє, що учні не чекають, доки хтось прийде і розв’яже за них їхні проблеми:

– Ми живемо у травмованому суспільстві – посттоталітарному, пострадянському. Більшість населення країни досі страждає на ті хвороби, які процвітали в радянському, колоніальному суспільстві. Одна з цих хвороб – нам хтось щось повинен. Приміром, влада повинна… Вони справді повинні, бо в них є посадові обов*язки, як у менеджерів, яких призначило суспільство. Але велика частина наших співгромадян, розуміючи, що вона призначила менеджера, перекладає на нього повноту відповідальності за все.

На думку Оксена Лісового, важлива риса людей, які живуть у демократичному і розвиненому світі, – це те, що вони відповідають за все навколо себе: і «за призначення менеджера, і за аналіз його роботи, і за усунення тих дефектів, які кимось зроблені».

Агенти, як називають учасників школи організатори, вчаться брати на себе відповідальність, формувати команду і робити конкретні речі для свого оточення.

Три 16-річні жительки Ірпеня, що на Київщині, – Віліна Товстенко, Дар*я Ігнатенко й Анастасія Коваль на початку вересня провели у місті велозмагання для дітей віком 4 – 9 років «Just Rovers». Участь у перегонах взяло 85 юних спортсменів у трьох вікових категоріях. Як і на всіх змаганнях, переможці отримали медалі. Під час заходу також відбувався конкурс на найгарніший малюнок на асфальті і найбільш креативну фотографію в Instagram, учасників велопробігу та їхніх уболівальників розважали флешмобами й іграми. Слід зазначити, що ініціативу дівчат технічно і фінансово підтримали чотири місцеві депутати та мер. Репутацію юні активістки заслужили хорошу, бо їх запросили провести таке саме велозмагання у селищі Коцюбинському, що в Київській області, і ще раз порадувати мешканців Ірпеня.

Варвара Кабаргіна, якій 15 років, любить англійську. Тому, коли обирала тему проекту, зрозуміла, в якому напрямі буде рухатися. У рамках року англійської мови в Україні дівчина у своїй Кремінській школі-гімназії, що на Луганщині, для учнів 2 – 5-х класів створила English speaking club.

– Зараз, на жаль, є така проблема, що діти такого віку не дуже цікавляться іноземними мовами за межами своєї школи. Я хочу зробити все для того, щоб діти захопилися англійською, так як я. Бо англійська, як мова міжнародного спілкування, відкриває двері не тільки в Європу, а й у весь світ, – переконана Варвара.

В англійському клубі учні вивчають мову неформальними способами: бавляться в ігри, ставлять театральні постанови, вивчають скоромовки, вірші, танцюють флешмоби. Незабаром Варя та її подруга з Нью-Йорка Ліла проведуть скайп-урок, до якого долучаться і нью-йоркські школярі. У діяльності клубу вже взяло участь 140 учнів.

Дізнатися історію Запоріжжя і зануритися в його культуру жителям міста запропонувала 16-річна Аня Ізмалкова. Для цього дівчина розробила квест, до якого долучилося 30 людей. Під час заходу функціонувала фотозона, а бонусом до нього була дискотека. Спонукали дівчину реалізувати такий проект результати проведеного нею соцопитування: 52 % мешканців Запоріжжя погано знають історію міста.

Софія Туголукова, якій чотирнадцять, вирішила популяризувати українську музику в Дніпрі. Дівчина з двома друзями-гітаристами створила гурт «Стиглі груші». Софія зізналася, що стати співачкою – її дитяча мрія, і дівчина дуже захопилася цією ідеєю під час другого етапу «Агентів змін». А любов до української пісні Софії прищепив дідусь, який часто з онукою співав «Несе Галя воду».

 «Стиглі груші» записали три пісні і змонтували кліп на пісню «Човен» музичного гурту «Один в каное», виступили у нічному клубі, на фестивалі у парку і ТК «Караван». Група має сторінки у соцмережах та YouTube-канал.

А мешканка Костянтинівки Донецької області Софія Пилипенко у своєму місті запустила проект «Update Park» з реконструкції трьох занедбаних парків. Заручившись підтримкою волонтерського табору «Будуймо Україну разом», у парку «Хімік» Софії вдалося зрубати сухе дерево, яке перегороджувало значну частину парку, і прибрати територію. Цей парк є цінним для мешканців Костянтинівки, бо у ньому кілька поколінь побували на танцювальних вечорах. Тому важливо було й відремонтувати сцену. Активісти її розмалювали, замурували діру, зробили сходи і зрізали піддашок, який прогнив, а також установили в парку лави.

 – Зараз парк «Хімік» активно використовується, бо ми дали йому життя і почали проводити кінопокази, танцювальні вечори. На День незалежності у нас тут був міні-фестиваль, – розповіла Софія.

У парку «Цинковий» волонтери покосили траву і прибирали, а в парку «Металург» - ще й пофарбували дитячий майданчик.

За словами Каті Клюзко, з проектами всіх учасників можна буде ознайомитися на сторінці школи у Facebook.

Під час третього етапу школярі вдосконалювали навички презентації проектів, ділилися думками щодо цінностей сучасної молодої людини, персонального лідерства і як не загубитися у світі можливостей, говорили про кохання та сім*ю. Допомогти розкрити ці теми організатори запросили знаних спікерів, зокрема архиєпископа УГКЦ Любомира Гузара, лідера українського інді-поп-рок гурту «Крихітка» Кашу Сальцову та інших.

А ще агенти знову ділилися своїми мріями для того, щоб не втратити запал після реалізованого проекту і продовжувати «чаклувати» у своїх містах.

  • Архів новин за 2011-2012 навчальний рік
  • Архів новин за 2010-2011 навчальний рік
  • Архів новин за 2009-2010 навчальний рік