Новини

за 2013-2014 навчальний рік


Закарпаття
2015-06-17

          Як  відомо, літо-пора відпочинку. Його з нетерпінням чекають і діти, і дорослі.

          В освітян нашого району вже стало традицією  щороку на початку літа та восени здійснювати творчо-оздоровчі поїздки визначними місцями України.

          Не став винятком і цей рік. Із 11 по 16 червня 47 працівників дошкільних , шкільних та позашкільних закладів та установ освіти здійснили захоплюючу подорож  Закарпаттям. Вибрали цей самобутній регіон, тому що  Закарпаття – чудовий край, де змішались різні культури, народи і традиції.  Регіон межує одразу з чотирма державами – Польщею, Угорщиною, Румунією і Словаччиною.

          Місцем відпочинку стало село Пилипець Міжгірського району      Закарпаття.  Зупинилися тут не випадково: район вважається екологічно чистою зоною, адже половина його території відноситься до природно-заповідного фонду.  А ще тут влітку  шумлять річки-рукави водоспаду Шипіт, є гора Гемба. Взагалі, гір там багато, та не на кожну веде канатна дорога. Тому всі учасники поїздки скористалися можливістю піднятися на гору на підйомнику.  Крісельний підйомник села Пилипець вигідний двома речами. По-перше, він працює цілий рік, а по-друге -  найдовший у Закарпатті  Його довжина становить 1650 метрів, підйом займає 20 хвилин в один кінець. Краєвид, що розкинувся перед відпочиваючими, був захоплюючим. Не менше вражень залишив і водоспад Шипіт,   заввишки 14 метрів, із п’ятьма  каскадами. Навіть не вірилося, що оцю  махину  живить річка Пилипець, яку нижче за течією можна просто перескочити.

          Не треба бути великім топонімом, аби здогадатись, що назва водоспаду пов’язана зі словами «шепіт», «шепотіти». Є й легенда, що не відрізняється оригінальністю. Бідний селянин Іванко любив  багачку Марійку. Мама дівчини усіляко відговорює доню від стосунків з бідняком. Але юнка серйозно налаштована побратися з хлопцем. Мама з розпачу проклинає закохану пару. Того ж дня під час сильної зливи молодята падають у річку. Вода швидко несе їх, потім обрив, водоспад і  …кінець.

          Але це не все. Мама дівчини з горя втрачає розум. Тепер у гуркоті водоспаду вона чує голоси та кричить перехожим: «Чуєте! То вони, вони шепочуться, моя Марійка та Іванко!»

          Далі подорож тривала  на   озеро Синевир – перлину Закарпаття. Воно неймовірної краси. Вода в озері, яке оточене горами і лісом, настільки чиста, що можна бачити дно. Місцеві кажуть, якщо молодята познайомились на озері, а потім одружилися, то на них чекає міцне кохання.

          Подивилися освітяни в очі справжнім ведмедям у  реабілітаційному центрі для косолапих в Синевирському національному парку.  Це перший і єдиний в Україні і найбільший у Європі реабілітаційний центр для бурих ведмедів . Його мета – повернути тваринам, які жили в неналежних умовах, гідне життя і природні інстинкти.

                    Багато з подорожуючих уперше побували на термальних водах «Косино», ознайомилися із процесом виноробства заводу «Чизай» , ще і встигли помандрувати вулицями міста Лева. 

          Закарпаття вразило своєї багатою історію, неймовірною природою, високими горами і  гостинністю, а також дало   можливість       забути про проблеми, щоденні клопоти,     негаразди, і просто насолоджуватися природою в екологічно чистій місцевості та оздоровлюватися цілющими водами, чистим гірським повітрям;  долучитися до національної екзотики, етнографічних особливостей,     а також поринути в такий різноманітний світ життя місцевих жителів та культури.

 

  • Архів новин за 2011-2012 навчальний рік
  • Архів новин за 2010-2011 навчальний рік
  • Архів новин за 2009-2010 навчальний рік